Yoast SEO Premium (for WordPress) - en to ca translation catalogue (213 entries)

en: %1$s created a %2$sredirect%3$s from the old post URL to the new post URL.
ca: El %1$s ha creat una %2$sredirecció%3$s des de l'URL antic fins a l'URL nou de l'entrada.

en: %1$s created a %2$sredirect%3$s from the old term URL to the new term URL.
ca: El %1$s ha creat una %2$sredirecció%3$s des de l'URL antic fins a l'URL nou del terme.

en: %1$s detected that you deleted a post (%5$s). You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post %4$s.
ca: %1$s ha detectat que heu esborrat una entrada. Podeu fer tant: %2$s No sabeu què fer? %3$sLlegui aquesta entrada%4$s.

en: %1$s detected that you deleted a term (%5$s). You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post %4$s.
ca: %1$s ha detectat que heu esborrat un terme. Podeu fer tant: %2$s No sabeu què fer? %3$sLlegui aquesta entrada%4$s.

en: %1$s detected that you moved a post (%5$s) to the trash. You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post%4$s.
ca: %1$s ha detectat que heu mogut una entrada (%5$s) a la paperera. Podeu fer tant: %2$s No sabeu què fer? %3$sLlegui aquesta entrada%4$s.

en: %1$s detected that you restored a post (%4$s) from the trash, for which a redirect was created. %2$sClick here to remove the redirect%3$s
ca: El %1$s ha detectat que heu restaurat una entrada (%4$s) des de la paperera, per a la qual s'havia creat una redirecció. %2$sFeu clic aquí per a eliminar la redirecció%3$s

en: %1$s will be redirected to %2$s. Maybe it's worth considering to create a direct redirect to %2$s.
ca: %1$s es redirigirà a %2$s. Potser val la pena crear una redirecció directa a %2$s.

en: %1$sClick here%2$s to index your links, so we can identify orphaned %3$s. %4$s
ca: %1$sFeu clic aquí%2$s per a indexar els vostres enllaços, de manera que puguem identificar %3$s òrfanes. %4$s.

en: %1$sLearn more about orphaned content%2$s.
ca: %1$sApreneu més sobre el contingut orfe%2$s.

en: %s can generate redirect files that can be included in your website web server configuration. If you choose this option the PHP redirects will be disabled. Only check this option if you know what you are doing!
ca: %s pot generar fitxers de redirecció que es poden incloure a la configuració del vostre servidor web. Si trieu aquesta opció, les redireccions a través de PHP es deshabilitaran. Marqueu aquesta opció només si sabeu què esteu fent.

en: %s integration
ca: Integració amb %s

en: %s internal linking
ca: Enllaços interns de %s

en: %s just created a redirect from the old URL to the new URL.
ca: %s acaba de crear una redirecció des de l'URL vell cap a l'URL nou.

en: %s will ask for an API key. Use this one:
ca: %s us preguntarà per una clau API. Utilitzeu aquesta:

en: 'Orphaned content' refers to %1$s that have no inbound links, consider adding links towards these %1$s. %2$s
ca: "Contingut orfe" es refereix a %1$s que no tenen enllaços entrants, considereu afegir enllaços cap a aquestes %1$s. %2$s.

en: 301 Moved Permanently
ca: 301 Mogut permanentment

en: 302 Found
ca: 302 Trobat

en: 307 Temporary Redirect
ca: 307 Redirecció temporal

en: 410 Content Deleted
ca: 410 Contingut esborrat

en: 410 Redirect created from %1$s!
ca: Redirecció 410 creada a partir de %1$s!

en: 451 Unavailable For Legal Reasons
ca: 451 No disponible per motius legals

en: Add Redirect
ca: Afegeix una redirecció

en: Add as related keyphrase
ca: Afegeix com a frase clau relacionada

en: Add custom fields to page analysis
ca: Afegeix els camps personalitzats a l'anàlisi de la pàgina

en: Add related keyphrase
ca: Afegeix una frase clau relacionada

en: Added!
ca: S'ha afegit!

en: Adds a list of internal links to sibling pages which share the same parent.
ca: Afegeix una llista d'enllaços interns a pàgines "germanes" que comparteixen la mateixa mare.

en: Adds a list of internal links to subpages of this page.
ca: Afegeix una llista d'enllaços interns a les subpàgines d'aquesta pàgina.

en: All redirect types
ca: Tots els tipus de redireccions

en: All redirects have been imported successfully. Go to the %1$sredirects overview%2$s to see the imported redirects.
ca: S'han importat correctament totes les redireccions. Aneu a la %1$svisió general de redireccions%2$s per a veure les redireccions importades.

en: An error occurred: unfortunately our Morphology feature is not working. Please make sure you {{activateLink}}activate your subscription in MyYoast{{/activateLink}} and then {{reloadButton}}reload this page{{/reloadButton}} to make it work properly.
ca: S'ha produït un error: malauradament, la nostra funcionalitat de morfologia no està funcionant. Assegureu-vos que heu {{activateLink}}activat la vostra subscripció a MyYoast{{/activateLink}} i després {{reloadButton}}recarregueu la pàgina{{/reloadButton}} perquè funcioni correctament.

en: Analysis results
ca: Resultats de l'anàlisi

en: Are you trying to use multiple related keyphrases? You should add them separately.
ca: Esteu intentant utilitzar múltiples frases clau relacionades? Heu d'afegir-les per separat.

en: As you're on Apache, you should add the following include to the website httpd config file:
ca: Com que utilitzeu Apache, hauríeu d'incloure el següent fitxer al fitxer de configuració http del lloc web.

en: As you're on Nginx, you should add the following include to the Nginx config file:
ca: Com utilitzeu Nginx, heu d'incloure el fitxer següent a la configuració del Nginx:

en: Ask your SEO Manager or Site Administrator to count links in all texts, so we can identify orphaned %1$s. %2$s
ca: Pregunteu-li al vostre gestor del SEO o a l'administrador del lloc web que compte els enllaços en tots els texts, de manera que puguem trobar les %1$s òrfenes. %2$s.

en: By default we write the redirects to your %s file, check this if you want the redirects written to a separate file. Only check this option if you know what you are doing!
ca: Per defecte les redireccions s'escriuen al fitxer %s. Marqueu aquesta opció si voleu un fitxer separat per a les redireccions. Feu-ho només si sabeu què esteu fent!

en: CSV import failed: No file selected.
ca: Ha fallat la importació del CSV: no s'ha seleccionat cap fitxer.

en: CSV import failed: the provided file could not be parsed using a CSV parser.
ca: Ha fallat la importació CSV: el fitxer proporcionat no s'ha pogut analitzar utilitzant un analitzador CSV.

en: CSV import failed: the provided file is larger than %1$s.
ca: Ha fallat la importació CSV: el fitxer proporcionat és més gran que %1$s.

en: CSV import failed: the provided file is not a CSV file.
ca: Ha fallat la importació del CSV: el fitxer proporcionat no és un CSV.

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Choose a CSV file from your computer:
ca: Trieu un fitxer CSV del vostre ordinador:

en: Close
ca: Tanca

en: Copied!
ca: S'ha copiat.

en: Copy link
ca: Copia l'enllaç

en: Copy to clipboard
ca: Copia al porta-retalls

en: Create Redirect
ca: Crea una redirecció

en: Create redirect
ca: Crea una redirecció

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Edit
ca: Edita

en: Edit redirect
ca: Edita la redirecció

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Enter a related keyphrase to calculate the SEO score
ca: Introduïu una frase clau per a calcular la puntuació SEO

en: Enter redirects to import
ca: Introduïu les redireccions per importar

en: Error while saving this redirect
ca: S'ha produït un error en desar la redirecció

en: Error: a redirect for this URL already exists
ca: Error: ja existeix una redirecció per a aquest URL

en: Export SEO title
ca: Exporta el títol SEO

en: Export URL
ca: Exporta l'URL

en: Export keyphrase scores
ca: Exporta les puntuacions de frase clau

en: Export keyphrases
ca: Exporta les frase clau

en: Export keyphrases to a CSV file
ca: Exporta les paraules clau a un fitxer CSV

en: Export meta description
ca: Exporta la descripció meta

en: Export readability score
ca: Exporta la puntuació de legibilitat

en: Export redirects
ca: Exporta les redireccions

en: Export redirects to a CSV file
ca: Exporta les redireccions a un fitxer CSV

en: Export title
ca: Exporta el títol

en: Exporting data can take a long time when there are many posts, pages, public custom post types or terms.
ca: L'exportació de dades pot tardar molt de temps quan hi ha moltes entrades, pàgines, tipus d'entrada personalitzat publics i o molts termes.

en: Facebook share preview
ca: Previsualització de les comparticions a Facebook

en: Filter
ca: Filtre

en: Filter by redirect type
ca: Filtra per tipus de redirecció

en: Generate a separate redirect file
ca: Genera un fitxer de redireccions separat

en: Help on choosing the perfect keyphrase
ca: Ajuda triant la frase clau perfecta

en: Help on keyphrase synonyms
ca: Ajuda amb els sinònims de frases clau

en: If you need a list of all public posts, terms and related keyphrases, you can generate a CSV file using the %s button below.
ca: Si necessiteu una llista de totes les entrades públiques, els termes i les frases clau relacionades, podeu generar un fitxer CSV utilitzant el botó %s inferior.

en: If you need to have a list of all redirects, you can generate a CSV file using the button below.
ca: Si necessiteu una llista amb totes les redireccions, podeu generar un fitxer CSV amb el botó inferior.

en: Import .htaccess
ca: Importa el fitxer .htaccess

en: Import CSV file
ca: Importa un fitxer CSV

en: Import from a CSV file
ca: Importa des d'un fitxer CSV

en: Import from other redirect plugins
ca: Importa des d'altres extensions de redirecció

en: Import from:
ca: Importa des de:

en: Import redirects
ca: Importa les redireccions

en: Import redirects from %s
ca: Importa redireccions des de %s

en: Imported %1$s/%2$s redirects successfully. Go to the %3$sredirects overview%4$s to see the imported redirect. | Imported %1$s/%2$s redirects successfully. Go to the %3$sredirects overview%4$s to see the imported redirects.
ca[0]: S'ha importat correctament %1$s/%2$s redireccions. Aneu a la %3$svisió general de redireccions%4$s per a veure la redirecció importada.
ca[1]: S'han importat correctament %1$s/%2$s redireccions. Aneu a la %3$svisió general de redireccions%4$s per a veure les redireccions importades.

en: Insights
ca: Pistes

en: Internal linking suggestions
ca: suggeriments d'enllaços interns

en: Keyphrase
ca: Frase clau

en: Keyphrase synonyms
ca: Sinònims de frases clau

en: Link suggestions
ca: Suggeriments d'enllaços

en: Load suggestions
ca: Carrega els suggeriments

en: Make it serve a 410 Content Deleted header
ca: Feu que servisca una capçalera 410 "Contingut esborrat".

en: Mark as fixed:
ca: Marca com a resolt:

en: Mark this issue as fixed in %1$s.
ca: Marca aquesta incidència com a resolta a %1$s.

en: New URL
ca: Nou URL

en: New URL:
ca: URL nou:

en: New URL: {{link}}%s{{/link}}
ca: URL nou:{{link}}%s{{/link}}

en: New type can't be empty.
ca: El nou tipus no pot estar buit.

en: No redirects have been imported. Probably they already exist as a redirect. Go to the %1$sredirects overview%2$s to see the existing redirects.
ca: No s'ha importat cap redirecció. Probablement ja existeixen com a redirecció. Aneu a la %1$svisió general de redireccions%2$s per a veure les redireccions existents.

en: Not all the required fields are filled.
ca: Tots els camps requerits no estan plens.

en: Not supported!
ca: No està suportat.

en: OK
ca: D'acord

en: Ok
ca: D'acord

en: Old URL
ca: URL vell

en: Old URL:
ca: URL antic:

en: Old URL: {{link}}%s{{/link}}
ca: URL vell: {{link}}%s{{/link}}

en: Origin
ca: Origen

en: Orphaned content
ca: Contingut orfe

en: Plain redirects
ca: Redireccions senzilles

en: Please enter the new URL for %s
ca: Introduïu el nou URL per a %s

en: Please note that the first row in this file is a header. This row should be ignored when parsing or importing the data from the export.
ca: Tingueu en compte que la primera fila del fitxer és la capçalera. Aquesta fila s'ignorarà quan s'importin les dades de l'exportació.

en: Please note:
ca: Tingueu en compte:

en: Read more about how internal linking can improve your site structure.
ca: Llegiu més sobre com els enllaços interns poden millorar l'estructura del lloc web.

en: Read more about how the insights can help you improve your content.
ca: Llegiu més sobre com les pistes poden ajudar-vos a millorar el contingut.

en: Redirect added.
ca: S'ha afegit la redirecció

en: Redirect created
ca: S'ha creat una redirecció

en: Redirect created from %1$s to %2$s!
ca: S'ha creat la redirecció de %1$s a %2$s!

en: Redirect deleted.
ca: Redirecció suprimida.

en: Redirect import failed: no redirects found.
ca: Ha fallat la importació: no s'han trobat redireccions.

en: Redirect import failed: the Redirection plugin is not installed or activated.
ca: Ha fallat la importació: l'extensió Redirection no està instal·lada o no està activada.

en: Redirect import failed: the selected redirect plugin is not installed or activated.
ca: Ha fallat la importació de redireccions: l'extensió de redireccions seleccionada no està instal·lada o activada.

en: Redirect import failed: we can't recognize this type of import.
ca: Ha fallat la importació de redireccions: no podem reconèixer aquest tipus d'importació.

en: Redirect it to another URL
ca: Redirigiu-la a una altre URL.

en: Redirect method
ca: Mètode de redirecció

en: Redirect not deleted.
ca: No s'ha eliminat la redirecció.

en: Redirect this broken URL and fix the error
ca: Redirigeix aquest URL trencat i arregla l'error

en: Redirect updated.
ca: Redirecció actualitzada.

en: Redirection
ca: Redirecció

en: Redirects
ca: Redireccions

en: Redirects per page
ca: Redireccions per pàgina

en: Redirects settings
ca: Paràmetres de les redireccions

en: Refresh suggestions
ca: Refresca els suggeriments

en: Regex Redirects
ca: Redireccions REGEX

en: Regular Expression
ca: Expressió regular

en: Regular Expression redirects
ca: Redireccions amb expressions regulars

en: Related keyphrase
ca: Frase clau relacionada

en: Remove
ca: Elimina

en: Safe Redirect Manager
ca: Gestor de redireccions segur

en: Save
ca: Desa

en: Save Changes
ca: Desa els canvis

en: Save anyway
ca: Desa de tota manera

en: Search
ca: Cerca

en: Select this redirect
ca: Selecciona aquesta redirecció

en: Settings
ca: Opcions

en: Simple 301 Redirects
ca: Redireccions 301 senzilles

en: Something went wrong when deleting this redirect.
ca: S'ha trobat un problema mentre s'eliminava aquesta redirecció.

en: Stale cornerstone content
ca: Contingut fonamental obsolet

en: Stale cornerstone content refers to cornerstone content that hasn’t been updated in the last 6 months. Make sure to keep these %1$s up-to-date. %2$sLearn more about cornerstone content%3$s.
ca: El contingut fonamental antiquat es refereix a contingut fonamental que no s'ha actualitzat en els últims 6 mesos. Assegureu-vos de mantenir aquestes %1$s actualitzades. %2$sLlegiu més sobre el contingut fonamental%3$s.

en: Synonyms
ca: Sinònims

en: Table of contents
ca: Taula de continguts

en: Target
ca: Destinació

en: Team Yoast
ca: Equip Yoast

en: The Insights section in our metabox shows you useful data about your content, like what words you use most often.
ca: La secció de Visions en la caixa meta us mostra dades útils sobre el vostre contingut, així com quines paraules utilitzeu més a sovint.

en: The Regular Expression field can't be empty.
ca: El camp de l'expressió regular no pot estar buit.

en: The URL you are redirecting to seems to return a %1$s status. You might want to check if the target can be reached manually before saving.
ca: L'URL que esteu redirigint sembla que torna un estat %1$s. Potser voleu comprovar si l'URL de destinació es pot accedir de manera manual abans de desar.

en: The URL you entered could not be resolved.
ca: L'URL que heu introduït no es pot resoldre.

en: The URL you entered returned a HTTP code different than 200(OK). The received HTTP code is %1$s.
ca: L'URL que heu introduït torna un codi HTTP diferent a 200 (OK). El codi HTTP rebut és %1$s.

en: The first row in this file is the header row. This row should be ignored when parsing or importing the data from the export.
ca: La primera fila d'aquest fitxer és una capçalera. Aquesta fila s'haurà d'ignorar quan s'analitzin o importin les dades de l'exportació.

en: The first true all-in-one SEO solution for WordPress, including on-page content analysis, XML sitemaps and much more.
ca: La primera solució SEO vertaderament "tot en u" per al WordPress, incloent-hi anàlisi de contingut en la pàgina, mapes del lloc XML i molt més.

en: The link suggestions metabox contains a list of posts on your blog with similar content that might be interesting to link to.
ca: La secció d'enllaços suggerits conté una llista d'entrades del vostre blog amb contingut similar que pot ser interessant enllaçar.

en: The new URL field can't be empty.
ca: El camp d'URL nou no pot estar buit.

en: The old URL already exists as a redirect.
ca: L'URL vell ja existeix com a redirecció.

en: The old URL field can't be empty.
ca: El camp d'URL antic no pot estar buit.

en: The old URL for your redirect is not relative. Only the new URL is allowed to be absolute. Make sure to provide a relative old URL.
ca: L'URL vell de la vostra redirecció no és relatiu. Només està permés que l'URL nou siga absolut. Assegureu-vos que proporcioneu un URL relatiu com a URL vell.

en: The redirect type is the HTTP response code sent to the browser telling the browser what type of redirect is served. %1$sLearn more about redirect types%2$s.
ca: El tipus de redirecció és el codi HTTP de resposta que s'envia al navegador, dient-li quin tipus de redirecció s'ha fet. %1$sApreneu més sobre els tipus de redirecció%2$s.

en: The redirect was added successfully.
ca: La redirecció s'ha afegit correctament

en: The redirect was deleted successfully.
ca: La redirecció s'ha suprimit correctament.

en: The redirect was updated successfully.
ca: La redirecció s'ha actualitzat correctament.

en: The redirect you are trying to save will create a redirect loop. This means there probably already exists a redirect that points to the origin of the redirect you are trying to save
ca: La redirecció que esteu intentant desar crerà un cicle de redireccions. Això significa que probablement ja existeix una redirecció que apunta a l'orgin de la redirecció que esteu intentant crear ara.

en: Twitter share preview
ca: Previsualització de la compartició a Twitter

en: Type
ca: Tipus

en: Undo
ca: Desfés

en: Unknown error. Failed to create redirect.
ca: Error desconegut. No s'ha pogut crear la redirecció.

en: Unknown error. Failed to update redirect.
ca: Error desconegut. No s'ha pogut actualitzar la redirecció.

en: Update Redirect
ca: Actualitza la redirecció

en: We could not find any relevant articles on your website that you could link to from your post.
ca: No hem pogut trobar cap article rellevant al vostre lloc web que pugueu enllaçar des de l'entrada.

en: We're unable to create the directory %s
ca: No ha estat possible crear el directori %s

en: We're unable to save the redirect file to %s
ca: La redirecció no s'ha pogut escriure al fitxer %s

en: We're unable to save the redirects to your %s file. Please make the file writable.
ca: No s'han pogut desar les redireccions al fitxer %s; assegureu-vos que el fitxer sigui editable.

en: We're unable to write data to the file %s
ca: Les dades no s'han pogut escriure al fitxer %s

en: We've detected %1$s%2$d 'orphaned' %3$s%4$s (no inbound links). Consider adding links towards this %3$s. | We've detected %1$s%2$d 'orphaned' %3$s%4$s (no inbound links). Consider adding links towards these %3$s.
ca[0]: Hem detectat %1$s%2$d %3$s òrfana%4$s (sense enllaços entrants). Considereu afegir algun enllaç cap a la %3$s.
ca[1]: Hem detectat %1$s%2$d %3$s òrfanes%4$s (sense enllaços entrants). Considereu afegir algun enllaç cap a les %3$s.

en: Web server
ca: Servidor web

en: Write list…
ca: Escriviu la llista...

en: Write redirects to the %1$s file. Make sure the %1$s file is writable.
ca: Escriu les redireccions al fitxer %1$s. Assegureu-vos que el fitxer %1$s es pot escriure.

en: You are already editing a redirect, please finish this one first
ca: Ja esteu editant una redirecció, acabeu-la primer

en: You are attempting to redirect to the same URL as the origin. Please choose a different URL to redirect to.
ca: Esteu intentant redirigir cap al mateix URL que l'origen. Trieu un altre URL al qual redirigir.

en: You can add or remove columns to be included in the export using the checkboxes below.
ca: Podeu afegir o eliminar columnes per a afegir-les a l'exportació utilitzant les capses de selecció inferiors.

en: You can copy the contents of any %1$s file in here, and it will import the redirects into %2$s.
ca: Podeu copiar el contingut de qualsevol fitxer %1$s aquí, i s'importaran les redireccions a %2$s.

en: You can't redirect a URL to itself.
ca: No podeu redirigir un URL a ell mateix.

en: You do not have to create a redirect for URL %1$s because a redirect already exists. If this is fine you can mark this issue as fixed. If not, please go to the redirects page and change the redirect.
ca: No cal que creeu una redirecció per a l'URL %1$s perquè ja n'existeix un. Si us sembla bé, podeu marcar aquesta incidència com a corregida. Si no, aneu a la pàgina de redireccions i canvieu l'URL de destinació.

en: You do not have to create a redirect for URL %1$s because a redirect already exists. The existing redirect points to %2$s. If this is fine you can mark this issue as fixed. If not, please go to the redirects page and change the target URL.
ca: No cal que creeu una redirecció per a l'URL %1$s perquè ja n'existeix un. L'actual redirecció apunta a %2$s. Si us sembla bé, podeu marcar aquesta incidència com a corregida. Si no, aneu a la pàgina de redireccions i canvieu l'URL de destinació.

en: You have unsaved redirects, are you sure you want to leave?
ca: Teniu redireccions que no heu desat; esteu segur que voleu eixir?

en: You're redirecting to a target that returns a 301 HTTP code (permanently moved). Make sure the target you specify is directly reachable.
ca: Esteu redirigint a una destinació que torna un codi HTTP 301 (mogut permanentment). Assegureu-vos que la destinació que especifiqueu sigui directament accessible.

en: Your keyphrase is too long. It can be a maximum of 191 characters.
ca: La frase clau és massa llarga. Només pot tindre 191 caràcters com a màxim.

en: Your redirect is missing the subdirectory where WordPress is installed in. This will result in a redirect that won't work. Make sure the redirect starts with %1$s
ca: A la redirecció li falta el subdirectori on el WordPress està instal·lat. L'efecte serà una redirecció que no funcionarà. Assegureu-vos que la redirecció comença per %1$s

en: childpages
ca: pàgines filles

en: children
ca: fills

en: internal linking
ca: ellaços interns

en: keyphrase
ca: frase clau

en: keyphrase score
ca: puntuació de frase clau

en: links
ca: enllaços

en: meta description
ca: descripció meta

[ctx: noun]
en: Type
ca: Tipus

[ctx: post_type of a post or the taxonomy of a term]
en: type
ca: tipus

en: readability score
ca: puntuació de legibilitat

en: related pages
ca: pàgines relacionades

en: related posts
ca: entrades relacionades

en: seo title
ca: títol seo

en: sibling pages
ca: pàgines germanes

en: siblings
ca: germans

en: site structure
ca: Estructura del lloc web

en: subpages
ca: subpàgines

en: title
ca: títol

en: toc
ca: taula de continguts
